איך בוחרים מזון לכלבים

למזונו של הכלב יש השלכה ישירה על מצבו הגופני ועל בריאותו. לא מספיק שהכלב יבלע את כל המזון שנתת לו במהירות אלא גם שהמזון יהיה איכותי ומזין. צריך להבין שכלב הוא אוכל כל, מה שאומר שכלב יכול לאכול גם מזונות מהחי וגם מהצומח. דבר זה משפיע על האוכל שניתן לכלב והוא יכלול מרכיבים מגוונים שחיונים לתיפקודו של הכלב ולבריאותו.

יש מספר נקודות חשובות שצריך לבחון שבוחרים מזון לכלבים:

המזון צריך להתאים למאפיניו של הכלב – התאימו את המזון לגודלו ולגילו של הכלב, לדוגמה כלב גדול יצרוך יותר מזון מכלב קטן וגור צריך מזון שמכיל אחוז גבוה יותר של שומן וחלבון. התאימו אותו גם למצבו הבריאותי של הכלב, לדוגמה אם הכלב סובל מעודף משקל הקפידו שמזונו יכיל אחוז נמוך של שומן.

השפעת המזון על הכלב – אוכל לכלבים משפיע על הכלב בצורה ישירה וברורה. ניתן לבחון השפעה זאת ובהתאם להבין שהמזון מתאים לכלב. לכלב שאוכל מזון מתאים תהיה צואה מוצקה שאותה ניתן לאסוף, פרוותו תהיה מבריקה ונעימה לליטוף, עורו יהיה נקי בלי פריחה והכלב יהיה פעיל ויפגין חיוניות.

מרכיבים איכותיים – הקפידו שהמזון יכלול רכיבים איכותיים. הבסיס למזון צריך להיות בשר באיכות גבוהה וזה אומר עוף, ברווז, כבש, דגים ובקר. אסור שהוא יכלול חומרי טעם וריח מלאכותיים וחומרים משמרים. בנוסף המזון צריך לכלול רכיבים צמחיים כמו אורז חום מלא ופניניות שיש להם ערך תזונתי גבוה. כדאי שהמזון יכלול גם ירקות כמו גזר, סלק ובטטה שמהווים מקור מצוין לויטמינים.

בחרו במותגים ידועים – ישנם מספר מותגים של מזון לכלבים שנחשבים כמובילים בשוק ומומלץ לרכוש את מוצריהם. מזון שמיוצר ע"י חברות מוכרות הוא איכותי יותר ועבר סדרה ארוכה של מבחנים עד שהגיע ליצור הסופי.

הקפידו על מזון מאוזן – שימו לב שהמזון מכיל הרכב נכון ומאוזן של חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים. עודף של שומנים וחלבונים אינו בריא לכלב לאורך זמן.

מחירים סבירים – מוצרים זהים נמכרים בחנויות שונות בהפרשים של עשרות אחוזים. השוואת מחירים קצרה יכולה לחסוך לכם עשרות שקלים כל חודש.

היכן ניתן לרכוש מזון לכלבים שעומד בקריטריונים?

חלק מהקריטריונים למעלה אתם צריכים להחליט לבד לפי גילו של הכלב, סוג הכלב וכו'. קריטריונים כמו מרכיבים, ניתן לצפות ברשימת המרכיבים על שק המזון לפני הקנייה. מידע נוסף לגבי מזון לכלבים של מותגים מובילים ניתן לקבל באתר דרך החיות. כמובן שתוכלו להתייעץ עם בעל החנות לגבי שאלות נוספות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *